wolkswagen salon samochodowy

Kupujemy samochód do 40 tysięcy złotych

Kupno pierwszego, własnego samochodu to ważny moment w życiu, tym bardziej, jeśli do tej pory w ogóle nie byliśmy zmotoryzowani. Mając określony budżet możemy wybierać w różnych, interesujących propozycjach samochodów tak, aby finalnie podjąć decyzję podyktowaną naszymi preferencjami i potrzebami. Sporą kwotą, jaką można przeznaczyć na zakup takiego samochodu jest około 40 tysięcy złotych. W takim budżecie naprawdę można kupić coś, z czego będziemy zadowoleni.

Jaki nowy samochód uda się nam kupić w tej kwocie?

Zastanawiając się, jaki samochód do 40 000 tys. uda się nam kupić prosto z salonu sprzedaży, przede wszystkim warto wskazać propozycje od rumuńskiego producenta, czyli mowa o samochodach Dacia Sandero lub też odrobinę droższa Dacia Logan. Ten pierwszy model w swojej wersji podstawowej to koszt zaczynający się od 30 tysięcy, pamiętajmy jednak, że będzie to najprostsza i najuboższa wersja, a za każde dodatkowe udogodnienie będziemy musieli dopłacić: za określony kolor, klimatyzację, automatyczne otwieranie szyby, dodanie haka lub też fabrycznej instalacji na gaz. Są to samochody stylizowane na duże, trochę przypominające samochód typu SUV, ale tak naprawdę są wyposażone w mały silnik i napęd tylko i wyłącznie na przednie koła. Nie mniej jednak w takiej kwocie kupimy całkiem nowy samochód, a tym samym otrzymamy na niego gwarancję producenta.

Alternatywę stanowi Fiat Panda. Można go kupić w wersji dobrze wyposażonej do kwoty 40 tysięcy. Posiada prosty, minimalistyczny design i doskonale sprawdza się w roli auta miejskiego, kompaktowego, które mało pali. A jeśli już jesteśmy w tematyce Fiatów, podobnym modelem, który uda się nam kupić do 40 tysięcy złotych jest Fiat 500. Posiada niemalże identyczne podzespoły jak te, które służą do wykonania Fiata Panda, ale jego stylistyka jest zupełnie inna.

I ostatnią, ale tak naprawdę równie sensowną propozycją jest auto marki Skoda, a konkretniej model Citigo. Jak sama nazwa wskazuje, jest to auto bardzo kompaktowe, które w szczególności sprawdzi się w charakterze auta miejskiego, którym łatwo się przemieszczać i łatwo parkować. Warto zauważyć, że model ten posiada nowoczesny design, a w kwocie 40 tysięcy można mieć wersję naprawdę nieźle wyposażoną, a więc nie tylko tą bazową, z tym, że będzie to auto wyposażone w 60 koni mechanicznych. Jeśli natomiast chcielibyśmy coś o większym zrywie, alternatywę stanowi inna wersja tego samego samochodu z 75 KM, która niestety przekracza budżet 40 tysięcy złotych. Citigo to bardzo komfortowe samochody, które dostępne są w wersji 3-drzwiowej jak i 5-drzwiowej. Mogą być wyposażone w automatykę otwierania szyb, a także w klimatyzację.

Jak więc widać, kwota 40 tysięcy złotych pozwala już na wybór spośród co najmniej kilku modeli nowych samochodów, które mogą nam dobrze służyć przez lata. Nie musimy być skazani na jedną markę, gdyż w segmencie samochodów do tej kwoty znajdziemy co najmniej kilku topowych producentów. Warto więc już teraz odwiedzić salon sprzedaży i zobaczyć poszczególne modele na żywo, usiąść za kierownicą i poznać dokładne koszty związane z zakupem.